Pansiyonlar - Öğrenci Yurtları - Oteller vb. Firmalar Rehberi

Türkiye'nin en kapsamlı pansiyon - öğrenci yurtları - kamp alanları vb. konaklama hizmeti veren firmalar rehberi

Epansiyonlar reklam banner

Kırıkkale'de bulunan moteller listesi - KIRIKKALE Kırıkkale'de bulunan moteller listesi - KIRIKKALE

Kırıkkale'de bulunan moteller listesini aşağıda bulabilirsiniz. Kırıkkale motel fiyatları ve sunulan hizmetler ile ilgili daha detaylı bilgi için motelleri arayabilirsiniz. Kırıkkale motelleri listesinde firmanızın yer almasını istiyorsanız lütfen bizlere iletişim sayfamızdan ulaşınız.


Kırıkkale'nin adı söylentilere göre Kırıkköyü ile kent merkezindeki Kaletepe'nin isimlerinin kısaltılıp birleştirilmesiyle oluşturulmuş. Osmanlı'nın arşiv belgelerinde Kırıkkale adı Kırıkkal olarak geçmektedir. Kırıkkale Petrol-Kimya ve Savunma konusunda Türkiye'nin can damarıdır. 8 adet fabrika / rafineri bulunmaktadır.


Kırıkkale'de Sulu mağara adında bir mağara bulunmaktadır. Ayrıca camii ve türbelerini saymak gerekirse, Hasandede Camii ve Türbesi, Şeyh Şamil Camii ve Türbesi, Ballı Camii ve Türbesi, Koçubaba Camii ve Türbesi ile Haydar Sultan Camii ve Türbesi bulunmaktadır.


Kırıkkale'ye gittiğinizde sevdiklerinize hediye almak isterseniz, Kilim ve heybe dokumaları yöreye özgü alınabilecek hediyelik eşyalardır.Kırıkkale'de bulunan moteller listesi :


  • Dem Otel
  • Sarkıkonak Otel


tarihinde tarafından yazıldı.

Yorumlar