Pansiyonlar - Öğrenci Yurtları - Oteller vb. Firmalar Rehberi

Türkiye'nin en kapsamlı pansiyon - öğrenci yurtları - kamp alanları vb. konaklama hizmeti veren firmalar rehberi

Epansiyonlar reklam banner

Kahramanmaraş'ta bulunan pansiyonlar listesi - KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş'ta bulunan pansiyonlar listesi - KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş pansiyonları altında topladığımız konaklama firmalarının bilgilerini paylaşmaktayız. Kahramanmaraş'ta bulunan pansiyonlar'ın adres, telefon, vb. iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş pansiyon fiyatları ve ön rezervasyon için konaklama firmasını aramanız tavsiye edilmektedir. Dönem dönem güncellenen fiyat bilgisi olması nedeniyle sitemizde fiyatlara yer verilmemektedir. Maraş pansiyonları listesi aşağıdadır.


Halk arasında adı Maraş olan bu ilimiz kurtuluş savaşında gösterdiği direnişten dolayı  1925 yılında İstiklal madalyası alması ile Maraş adı 1973 yılında Kahramanmaraş olarak değiştirildi. Kahramanmaraş'ın en meşhur nesnesi sizde biliyorsunuzdur ki Dövme dondurmasıdır. Maraş dondurmasını bilmeyen yoktur herhalde :) O nedenle Maraş'a gidipte dondurma yemeden kesinlikle Kahramanmaraş'ı terk etmeyin Kış ise yaza kadar bekleyin :)


Kahramanmaraş'ta gezilecek yerler listesi :

Kaleler : Kahramanmaraş kalesi, Hurman Kalesi, Meryemçıl (Gaben) Kalesi, Azgıt (Yeniköy) Kalesi, Babikli Kalesi, Hastırın Kalesi, Anacık Kalesi ve Kız Kalesi gezilecek kaleler arasındadır.

Camii ve Türbeler : Haznadarlı Camii (Duraklı Camii), Hatuniye Camii, Afşin Ulu Camii, Elbistan Ulu Camii, Himmet Baba Camii ve Türbesi, Eshab-ı Kehf Külliyesi ve Camii, İklime Hatun Mescidi ve Taş Medrese Kahramanmaraş'ın gezilecek camii, medrese ve türbeleridir.

Hanlar ve Hamamlar : Taşhan, Kuruhan, Katiphanı, Tüfekçi Hamamı ve Acar Hamamı gezilecek han ve hamamlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca birde Köprü olarak Ceyhan Köprüsü bulunmaktadır.


Kahramanmaraş'ta bulunan pansiyonlar listesi :


  • Ufuk Pansiyon
  • Zaimoğlu Pansiyon
  • Hacı Osman Arıkan Pansiyon
  • Akıncılar Pansiyon


tarihinde tarafından yazıldı.

Yorumlar