Pansiyonlar - Öğrenci Yurtları - Oteller vb. Firmalar Rehberi

Türkiye'nin en kapsamlı pansiyon - öğrenci yurtları - kamp alanları vb. konaklama hizmeti veren firmalar rehberi

Epansiyonlar reklam banner

Edirne'de bulunan kamp alanları listesi - EDİRNE Edirne'de bulunan kamp alanları listesi - EDİRNE

Edirne kamp alanları (camping) için hazırladığımız yazımızda Edirne'de gezebileceğiniz yerler hakkında da birkaç bilgi vermek istedik. Edirne'de bulunan kamp alanları'ndan herhangi birinde konaklarken, boşta kalan vaktiniz olursa güzel değerlendirmeniz için tavsiyelerimiz aşağıdadır.


Türkiye'de Marmara bölgesi'nin Trakya yakasında yer alan Edirne, Yunanistan ve Bulgaristan ile komşu olup sınırda bulunmaktadır. Edirne'nin geneli düzlük bir bölge olduğu için Edirne'de dağ bulunmamaktadır. Edirne'de tarihi birçok gezip görebileceğiniz bölge bulunmaktadır. 


Roma dönemine ait Hadrianopolis surlarının yıkıntıları, meşhur saat kulesi (makedonya kulesi), Mimar Sinan'ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii, bunun dışında Eski camii ve Üç şerefeli camii, Muradiye Camii (1426), Ayşekadın Camii, Darülhadis Camii, Defterdar Camii, Hıdır Ağa Camii, Gazimihal Camii ve Şahmelek Camii'dir.


Edirne köprülerinden ise :  Gazi Mihal Köprüsü,  Tunca Köprüsü,  Mecidiye Köprüsü, Uzun Köprü'dür.


Bu saydığımız yerler Edirne'de tarihi yaşatmaktadır. 1400'lü yıllar ile 1850'li yıllar arasında tarihleri olan bu yapıları gezip görerek eskiden insanların yaşamları, tarzları, zevkleri ve fikirleri hakkında birçok bilgi sahibi olabilirsiniz. Tarihi gezi seviyorsanız Edirne'de güzel vakit geçireceğinize eminiz.


Edirne'de bulunan kamp alanları listesi :


  • Meşeler Dinlenme Tesisleri
  • Ömür Camping
  • Fifi Camping
  • Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi


tarihinde tarafından yazıldı.

Yorumlar